وضعیت مطلوب تامین دارو در استان بوشهر/ کمبودی نداریم

27 خرداد 1403
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به وضعیت مطلوب تامین دارو در استان گفت: کمبود دارو در سطح استان نداریم

دکتر یحیی رضایی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سطح استان بوشهر ۱۶۲ داروخانه داریم که ۲۶ مجوز برای ساخت داروخانه‌های جدید صادر شده و ۱۸ مورد عملیاتی شده است که ۲۲ داروخانه شبانه‌روزی و ۳۲ داروخانه منتخب است.

وی با اشاره به اینکه همه داروهای مورد نیاز بیماران در استان بوشهر موجود است تصریح کرد: بیماران برای تأمین داروی خود نیازی به مراجعه به سایر استان‌ها ندارند. گاهاً برخی برندها ممکن است موجود نباشد ولی دارو با دیگر برندها تأمین می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه به صورت مستمر از داروخانه‌ها بازرسی می‌شود تاکید کرد: وضعیت خوبی را از نظر دارویی در سطح استان بوشهر شاهد هستیم.

وی در مورد کمبود شیر نیز بیان کرد: به خاطر قیمت بالای شیر در کشورهای حاشیه خلیج فارس و به منظور جلوگیری از قاچاق، مشکلاتی را در توزیع در سطح کشور شاهد بودیم.

دکتر رضایی تاکید کرد: اکنون شیر به اندازه کافی در شرکت‌های پخش موجود است و با رفع مشکلات پرداخت هزینه، شاهد توزیع مناسب خواهیم بود.


کلمات کلیدی:
کمبود.دکتر     یحیی     رضایی     معاون     غذا.دارو    

تاریخ بروز رسانی:   29 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >