معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
کمبود سرم و آنتی بیوتیک در استان بوشهر به‌زودی برطرف می‌شود

3 آبان 1401
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کمبود سرم و آنتی بیوتیک در استان بوشهر به‌زودی برطرف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر یحیی رضایی افزود: با افزایش موارد ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا در استان و کشور محدودیت‌هایی در تهیه سرم و آنتی‌بیوتیک ایجاد و در داروخانه‌ها کمیاب شده و مردم را دچار مشکل کرده است.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: متأسفانه امسال پیک آنفلوآنزا زودتر از همیشه و با شدت بسیار بالایی در کشور شیوع پیدا کرده که همین امر باعث گردیده که مشکلاتی در تهیه سرم و آنتی‌بیوتیک‌ها به وجود بیاید، اما با پیگیری‌های لازم سرم تا آخر هفته به‌وفور در داروخانه‌های شبانه‌روزی، منتخب و روزانه توزیع می‌شود.
دکتر رضایی افزود: آنتی‌بیوتیک بزرگ‌سالان هم‌اکنون در داروخانه‌های سطح استان موجود است، اما برای اطفال که بیشتر به‌صورت شربت استفاده می‌شود که به‌زودی همه آنتی‌بیوتیک‌های اطفال تأمین می‌شود.
وی اضافه کرد: با توجه به مکاتباتی که با سازمان غذا و دارو صورت گرفته، مواد اولیه سرم و آنتی‌بیوتیک را تا پایان سال برای شرکت تولیدکننده تأمین گردیده و این مشکل تنها مربوط به استان بوشهر نیست بلکه کمبود کشوری است که به‌زودی برطرف می‌شود.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است و تا ۴۸ ساعت اول نیاز به تجویز آنتی‌بیوتیک جز در موارد خاص نیست و شاید برخی تجویزهای غیرمنطقی یکی از دلایل کمبود این دو قلم دارو شده است.
دکتر رضایی تأکید کرد: در این شرایط رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک نقش بسزایی در جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری را دارد.   

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >