توصیه های دارویی و پیشگیری از مسمومیت در ایام نوروز

25 اسفند 1399
با توجه به تعطیلات ایام نوروزرعایت توصیه های دارویی و پیشگیری از مسمومیت در ایام نوروز می تواند باعث ارتقاءسطح سلامت و کاهش آسیب های ناشی از مسمومیت درجامعه گردد.

رئیس دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا وداروانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت:

با توجه به تعطیلات ایام نوروزرعایت توصیه های دارویی و پیشگیری از مسمومیت در ایام نوروز می تواند باعث ارتقاءسطح سلامت و کاهش آسیب های ناشی از مسمومیت  درجامعه گردد.

دکتر سهیل افرازی افزود :با توجه به سنت خانه تکانی و نظافت منازل در پیش از ایام نوروز استفاده از مواد شوینده و پاک کننده افزایش می یابد که در این زمینه رعایت و توجه چند نکته می تواند باعث کاهش آسیب سلامتی و موارد مسمومیت ها گردد از جمله اینکه ، در هنگام استفاده از فراورده هی شیمیایی و شوینده حتما پنجره ها باز و هوا بخوبی جریان داشته باشد زیرا  این مواد بخارات سمی ایجاد میکنند که ،می تواند آسیب های جدی به مخاط دهان ،چشم ،بینی و ریه ها وارد نمایند

ایشان همچنین افزودند: در زمان نظافت سطوح و کار با این مواد از دستکش لاستیکی ،کفش جلو بسته و ماسک استفاده گردد و همچنین یک نکته حیاتی و مهم اینکه از اختلاط جوهرنمک با مواد سفید کننده و لک بر جدا خودداری گردد ،زیرا بخارات و گازهای ناشی از اختلاط این مواد بشدت سمی و کشنده می باشد.

دکتر افرازی در ادامه افزودند: درصورت بروز هرگونه مسمومیت از جمله مواد شوینده مردم  با مرکز اورژانس 115تماس  بگیریند، وهمچنین مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم با شماره های 190و07733320976در این زمینه  پاسخگو سوالات  مردم عزیز می باشد.

ایشان در ادمه افزودند : عزیزانی که قصد سفر دارند ، و دارای بیماریهای زمینه ای نظیر دیابت ، بیماری های قلبی عروقی و غیره می باشند و یا تحت درمان پزشکی خاصی هستند علاوه بر رعایت دقیق پروتکل ها ی بهداشتی  در زمینه  پیشگیری از کرونا  ، داروهای خود را به میزان کافی همراه خود داشته باشند ونکات مربوط به نگهداری دارو ها در طول سفر وهمچنین  نحوه مصرف  صحییح داروها را  بدقت رعایت فرمایند.

رئیس دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو در ادمه افزود: کلید طلایی در جلوگیری از  مسمومیت  غذایی پختن غذا و خوردن ان در همان روز می باشد.

 ایشان همچنین فرمودندچنانچه در سفر از غذای آماده کنسرو شده استفاده می نمایید، با جوشاندن کنسرو به مدت 20 دقیقه می توان از خطر مسمومیت کشنده بوتولیسم پیشگیری نمود.

دکتر افرازی اضافه کردند : علايم و نشانه هاي برخي از مسموميتهاي غذايي با تاخير ظاهر مي شود. يعني ممكن است 12 تا 24 ساعت بعد از مصرف غذاي آلوده، علايم در فرد مسموم بروز نمايد. علايم و نشانه هاي اين مسموميت ها شامل سردرد، تب، خستگي، تهوع، استفراغ، اسهال آبكي شديد، كم شدن آب بدن، ضعف و درد شكم مي باشند

ایشان در ادامه خاطر نشان کردند: هنگام بازي كودكان در فضاي باز مراقب آنها باشيد تا توسط گلها و گياهان سمي، مسموم نشوند. تماس پوست با برخي از اين گياهان (مانند گزنه) و يا به دهان بردن آنها (مانند دیفن باخیا و خرزهره) منجر به مسموميت شدید مي شود.و همچنین هنگام تفرج در دشت و جنگل از دستکاری سنگها و راهپیمایی بدون کفش برای جلوگیری از گزش مار سمی و عقرب خودداری نمایید

رئیس دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه گفتند: درباه نحوه برخورد با مسمومیت در سفر یا خانه نکات  ذیل باید مد نظر قرار گیرد:

 -در مسموميت هاي دارويي و شيميايي بايد بدانيم فرد مسموم چه نوع ماده ای، چه مقدار، چه موقع و از چه راهي مصرف كرده است.

-اگر بيمار هوشيار بود با مركز اطلاع رساني داروها و سموم به شماره 190 و یا اورژانس 115، تماس گرفته و در خصوص اقدامات بعدي  سوال مي نماييد.

-اگر فرد مسموم هوشيار نبود و يا مواد اسيدي، قليايي و يا نفتي را بلعيده بود، از ايجاد استفراغ در فرد مسموم خودداري كنيد و سريعا" مسموم را به نزديكترين مركز درماني منتقل نماييد

ایشان در انتها خاطر نشان کردند : درضمن شماره 190 در کل کشور وشماره 07733320976در استان آماده پاسخگویی به سوالات دارویی و موارد مسمومیت می باشد.


کلمات کلیدی:
مسمومیت     دکتر.افرازی    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >