برگزاری دوره آموزشی پیشگیری و کاهش قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی در حوزه سلامت و الزامات انبار

16 آبان 1396
برگزاری دوره آموزشی با موضوعیت پیشگیری و کاهش قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی در حوزه سلامت و الزامات انبار

روز سه شنبه مورخه 16/8/96 دوره آموزشی با موضوعیت پیشگیری و کاهش قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی در حوزه سلامت و الزامات انبار با حضور مدیران و کارشناسان ستادی، مسئولین فنی و مسئولین انبار مراکز درمانی به مدت 5 ساعت برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، آقای اسماعیلی ضمن عرض خوشامد گویی به مدعوین، جلسه را آغاز کرده و آقای دکتر مرشدی، کلیاتی در مورد قاچاق و اثرات مخرب آن بر جامعه عنوان نموده و شرح مبسوطی از وضعیت موجود قاچاق در استان و تاثیر آن بر روند سلامت ،اقتصاد و امنیت جامعه ارائه دادند.

سپس آقای اسماعیلی مسئول اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی به صورت تخصصی پدیده قاچاق تجهیزات پزشکی را مورد تحلیل و بررسی قرار دادند و عنوان نمودند که موثرترین راه برای کنترل قاچاق هماهنگی بین بخشی و اطلاع رسانی و ارتقای سطح آگاهی پرسنل مراکز درمانی می باشد و بر لزوم خرید از شبکه توزیع قانونی تاکید کردند.

 

همچنین در خصوص انبار و انبارش تجهیزات و ملزومات پزشکی و لزوم نیاز سنجی در هنگام خرید و انبارش صحیح ملزومات مصرفی و ثبت ورود و خروج اقلام در سیستم HIS بیمارستان، جهت برنامه ریزی و شفاف سازی توضیحاتی ارائه دادند. ایشان عنوان کردند از آنجایی که طرح تحول نظام سلامت طرحی عام، فراگیر، مطهر و پاک می باشد کلیه مراکز درمانی در جهت استمرار و پایداری آن باید تلاش و کوشش نمایند.

یکی از اقدامات مهم در جهت استمرار و پایداری طرح تحول نظام سلامت، مدیریت فرآیند خرید و فرآیند مصرف می باشد و تحقق این امر مستلزم همکاری و همراهی پرسنل و مدیریت مراکز درمانی می باشد.

در پایان چالش های بیمارستان ها و مشکلات آنان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی جهت برون رفت از وضع موجود ارائه گردید.


کلمات کلیدی:
آموزش.قاچاق.تجهیزات     و     ملزومات     پزشکی    
تعداد بازدید:   ۹۴

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >